WielrennenMaastricht.nl


Mergellandroute

137 km
1300 hm
Laatste controle: juli 2016

Kaart in volledig scherm

De Mergellandroute voert de fietser door heel Zuid Limburg. De fietsroute gaat daarbij over maar liefst 15 klimmen. Bekende hellingen in deze klassieke fietsroute zijn het Vijlenerbos, de Keutenberg en de Eyserbosweg.

Afstand Mergellandroute

De Mergellandroute voor fietsers is ruim 125 km. Vanuit Maastricht is de afstand 137 km. Je pikt de Mergellandroute dan net voor Bemelen op en verlaat deze daar ook weer. In totaal kent de Mergellandroute ongeveer 1300 hoogtemeters.

Geen bordjes meer voor fietsers

Fietsroute Mergelland route was de mooiste en zwaarste door de ANWB bewegwijzerde route van Nederland. Helaas zijn de bordjes van de fietsversie verwijderd en hangen er alleen nog bordjes voor de autoversie. Rijd de Mergellandroute daarom met de beschrijving of gps-track van WielrennenMaastricht.nl!

Hoogteprofiel Mergellandroute

Hoogteprofiel Mergellandroute

hellingen mergellandroute

KlimL (m)H (m)gem %max %
Bemelerberg920424,67
Keunestraat620345,49
Mescherberg1640593,67
Bukel1060393,77
Duivenstraat1380453,37
Grensheuvel500275,410
Wolfsberg1120343,012
Loorberg1620794,97
Vijlenerbos45701834,09
Wittemerberg880323,69
Eyserbosweg1110827,413
Fromberg1680684,010
Keutenberg1560835,314
Walem2070743,610
Hellebeuk840344,110
Bosstraat920606,510
Kuilenbergweg2500702,810

bestel het mergellandroute-boek


doorkomstplaatsen mergellandroute

Maastricht - Bemelen - Cadier & Keer - Honthem - Eckelrade - Gronsveld - Rijckholt - Oost-Maarland - Eijsden - Withuis - Mesch - Moerslag - St Geertruid - Mheer - Noorbeek - Slenaken - Heijenrath - Eperheide - Epen - Holset - Vijlen - Hilleshagen - Mechelen - Partij - Wittem - Eys - Eyserheide - Schoonbron - Schin op Geul - Keutenberg - Ingber - Scheulder - IJzeren - Sibbe - Valkenburg - Oud-Valkenburg - Schin - op Geul - Walem - Klimmen - Hulsberg - Arensgenhout - Valkenburg - Arensgenhout - Schimmert - Ulestraten - Bunde - Moorveld - Geulle - Bunde - Weert - Rothem - Berg - Maastricht