WielrennenMaastricht.nl


Mergellandroute fiets

137 km
1500 hm
Laatste controle Mergellandroute: mei 2019

Kaart Mergellandroute in volledig scherm

De Mergellandroute voert de fietser door heel Zuid Limburg. De fiets route gaat daarbij over maar liefst 17 klimmen. Bekende hellingen in deze klassieke fietsroute zijn het Vijlenerbos, de Loorberg, de Keutenberg en de Eyserbosweg. De route is uitgezet door de ANWB, maar die houdt de fietsroute niet meer bij. Op deze pagina kun je de route, zowel de gpx track van de route als een uitgeschreven routebeschrijving om te printen.

Afstand Mergellandroute

De originele Mergellandroute per fiets is ruim 125 km, ideaal voor een mooie dag wielrennen! Voor fietsers die op het station van Maastricht beginnen is de afstand 137 km. Je pikt de Mergellandroute dan net voor Bemelen op en verlaat deze daar ook weer. Je kunt elke doorkomstplaats kiezen als startpunt, bijv. Valkenburg, Bemelen, Eijsden, Gulpen (Wittem), Slenaken of Epen.

Mergellandroute hoogtemeters

In totaal telt de Mergellandroute met de fiets ongeveer 1500 hoogtemeters. Deze hoogtemeters komen vooral door de 17 hellingen die worden bedwongen.

Fiets bordjes weg

Fietsroute Mergelland route was de mooiste en zwaarste door de ANWB bewegwijzerde route van Nederland. Helaas zijn van de fietsversie de bordjes weg gehaald en hangen er alleen nog borden voor de autoversie. De route voor auto's is deels anders dan die voor fietsers, dus als je de bekende Mergellandroute-borden volgt kun je zelfs verkeerd rijden! Rijd de Mergellandroute daarom met de beschrijving of laad in je fiets navigatie de gps-track van WielrennenMaastricht.nl!

Hoogteprofiel Mergellandroute per fiets

Hoogteprofiel Mergellandroute

hellingen mergellandroute

KlimL (m)H (m)gem %max %
Bemelerberg920424,67
Keunestraat620345,49
Mescherberg1640593,67
Bukel1060393,77
Duivenstraat1380453,37
Grensheuvel500275,410
Wolfsberg1120343,012
Loorberg1620794,97
Vijlenerbos45701834,09
Wittemerberg880323,69
Eyserbosweg1110827,413
Fromberg1680684,010
Keutenberg1560835,314
Walem2070743,610
Hellebeuk840344,110
Bosstraat920606,510
Kuilenbergweg2500702,810

bestel het mergellandroute-boek


dorpen langs mergellandroute

De route doet de volgende plaatsen aan:
Maastricht - Bemelen - Cadier & Keer - Honthem - Eckelrade - Gronsveld - Rijckholt - Oost-Maarland - Eijsden - Withuis - Mesch - Moerslag - St Geertruid - Mheer - Noorbeek - Slenaken - Heijenrath - Eperheide - Epen - Holset - Vijlen - Hilleshagen - Mechelen - Partij - Wittem - Eys - Eyserheide - Schoonbron - Schin op Geul - Keutenberg - Ingber - Scheulder - IJzeren - Sibbe - Valkenburg - Oud-Valkenburg - Schin - op Geul - Walem - Klimmen - Hulsberg - Arensgenhout - Valkenburg - Arensgenhout - Schimmert - Ulestraten - Bunde - Moorveld - Geulle - Bunde - Weert - Rothem - Berg - Maastricht