WielrennenMaastricht.nl
















































Heuvels in zuid-limburg

Een lijst van de Zuid-Limburgse heuvels. Natuurlijk de bekende heuvels uit de Amstel Gold Race als de Cauberg, Keutenberg, Eyserbosweg, Fromberg, Kruisberg, Camerig en Vaalserberg, maar er zitten vast nog wel wat hellingen tussen die je nog niet kent!

Hoe zijn de limburgse heuvels ontstaan?

De Zuid-Limburgse heuvels zijn ontstaan door het werk van beken en rivieren. Tijdens de ijstijden was Limburg een deel van de enorme West-Europese laagvlakte. Toen kwam de Zuidlimburgse bodem in beweging: samen met het Ardennen-Eiffelmassief werd deze in fasen omhoog gedrukt. Dit dwong de Maas zijn loop steeds meer naar het westen te verleggen. Er ontstonden tevens zijrivieren en beken die hun water naar de Maas afvoeren. Ze sneden diep door de zachte mergel-, zand- en grindlagen en vormden zo dalen. Deze zijn in de loop der tijd steeds dieper en breder geworden. Het Maas- en Geuldal zijn nu de grootste dalen. De plateaus zijn de overblijfselen van de oude vlakte, zij vormen nu de toppen van de heuvels. Je fietst dus eigenlijk niet heuvels op en af, maar dalen in en uit! Omdat de stijging in het zuidoosten het sterkst is geweest liggen daar de hoogste toppen. Alle plateaus hellen in noordwestelijke richting.

lijst van limburgse heuvels

Hieronder vind je een overzicht van de ruim 150 klimmen in Zuid-Limburg. De lijst is geordend op alfabet. Klik op de naam van de klim om naar de pagina over de klim op heuvelsfietsen.nl te gaan met extra informatie (hoogteprofiel, statistische informatie etc.). De zwaarte van de klimmen is aangeduid in "kip". Dat staat voor kliminspanningspunten. Op Heuvelsfietsen.nl wordt de berekening van deze index nader toegelicht. Het maximum stijgingspercentage is de steilste 100m.
Heuvel Plaats Lengte Hoogte % gem. % max. Zwaarte
Aambos / MolenbergHeerlen500255,01220
AdsteegBeek720324,5817
Sint AntoniusbankBemelen1470543,7829
BeerenboschHerzogenrath (D)760476,21037
Bemelerberg / KrekelbergBemelen920424,6722
BergenhuizenNoorbeek480439,01241
BeversbergGulpen2530843,31151
BiesenbergMeerssen820374,5821
Bosstraat / RavensboschValkenburg920606,51044
Bovenste Bosch / TerzietTeuven (B)1260876,9961
BrakkebergGeulhem680669,61264
BronckwegMaastricht2400672,81032
BukelSint Geertruid1060393,7719
BundersbergCadier & Keer950444,61029
Camerig West / Vijlenerbos / ZevenwegenEpen32201544,8999
Camerig Zuid / Vijlenerbos / ZevenwegenEpen45701834,09115
CaubergValkenburg850647,51461
ColmontWijlre300268,71126
Craubeek Craubeek 700334,7920
DaalhemerwegValkenburg1870784,2740
DikkebuikswegWijlre2100914,31170
Dode ManStokhem1010777,61378
DorpsstraatMheer500275,41023
DuivenstraatSint Geertruid1380453,3719
Nieuw EhrensteinKerkrade720344,7718
Eikenhof / MingersbergEtenaken940545,71143
Oude ElkenraderwegWijlre1660764,61151
Elzeterweg Mechelen1560422,7718
EmmabergValkenburg1470553,7523
EperheideEpen1430805,6949
EschbergVaals28501033,61257
EyserboswegEys1110827,41379
Eyserweg / Mingerdsberg / Trintelerberg ZuidEys2160924,2850
Fromberg OostEtenaken1680684,01042
Fromberg WestFromberg1600744,69
Fromberg ZuidFromberg1410664,7837
GeerwegVoerendaal2670863,2939
GeulhemmerbergGeulhem970606,2837
GoedenraadsbergOvereys670446,5932
GoudsbergValkenburg2250753,3839
Grensheuvel / MheerelindjeNoorbeek600427,01441
GroenendalsbergEuverem520468,91246
GroenenwegVijlen1720784,51149
Gulperberg OostPartij600589,71465
Gulperberg WestGulpen570478,21654
HamelsbachEckelrade1120403,6724
HeerkuilLibeek510203,9611
Heiweg / MescherbergMesch1640593,6730
HellebeukValkenburg840344,11025
HollewegSchin op Geul560356,3923
Hoogcruts / De PiemertSlenaken840556,51248
HooggatsVoerendaal2460773,11039
HopelerwegHopel420215,01118
Oude HulsSimpelveld980798,11286
Hulsberg / PaardendoderSimpelveld1010797,81067
HulsveldSimpelveld910707,71262
HurpeschMechelen1690623,7931
IngbergrachtwegGulpen2370813,4734
Sint JosephMaastricht1781673,81037
KaffebergKerkrade410348,31131
KallebergLibeek580264,4816
KeunestraatCadier & Keer620345,4922
KeutenbergSchin op Geul1560835,31475
KlarenanstelKerkrade530285,2816
Klingeleberg OostSimpelveld1620633,91138
Klingeleberg WestSimpelveld2450562,5621
KlinkebergBeek690294,28
KloosterbergBunde1230614,9939
Koekoeksberg VoerendaalVoerendaal1290564,3932
KolverenbergEygelshoven2102110,21021
Koning van SpanjeGulpen1660764,61146
KorverbergEygelshoven850414,81026
KoulenbergRansdaal570386,71031
KrekelbergThull850283,3713
Krekelbos / VinkenbergSchin op Geul1830643,5837
KruisbergMeerssen1230614,9948
Kruisberg NoordoostOvereys850 505,91339
Kruisberg NoordwestEys900566,2952
Kruisberg Zuid-Oost / SchulsbergNijswiller1200494,11237
Kruisberg Zuidwest/BotterweckWahlwiller710598,31356
KuilenbergwegMaastricht2500702,810
KütersteenwegNoorbeek1100333,0717
Kwinten / UlvendSint-Martens-Voeren (B)1830985,3963
LindenwegSchinnen1820432,4717
LoorbergSlenaken1620794,9745
Loorberg via Flabberweg / Den DrieschSlenaken1400856,115
Loorberg (via Rode Kruisweg/Kersenpad)Slenaken1030767,41569
Louwberg-noordMaastricht1130403,5821
Louwberg-westMaastricht370308,11025
Maasberg Elsloo710253,51019
MoerslagSint Geertruid630304,7615
MolenwegBanholt640304,7716
Mont GaiaKerkrade1170474,01027
MoorheiderwegWijlre2360923,91267
NeliswegHelle800313,9716
OerenbergEckelrade570376,41332
Pas van Wolfhaag / Meelenbroek / SchuttebergVaals1320745,6845
Pas van Wolfhaag SchuttebergVaals1880955,11164
Pas van Wolfhaag / RarenVaals1420433,0723
Sint Pietersberg NoordMaastricht1220494,21031
Sint Pietersberg Oost / TorentjesMaastricht830516,21140
Sint Pietersberg Zuid / ZonnebergMaastricht970626,41250
PutbergHeerlen2150733,4736
Korte RaarbergMeerssen1510704,71046
Lange RaarbergMeerssen1790693,9734
RansdalerveldVoerendaal2700722,7929
Rasberg/HeerderbergMaastricht1810604,6522
RensbergWijlre2250914,11055
RibbelheidewegWijlre1030535,21035
Rijksweg N278Gulpen2420843,5532
RondelenstraatMheer1340453,4823
't RoothCadier & Keer1480654,41045
RugwegVijlen30701244,01269
SavelsboswegGronsveld 2620803,1837
SchaapsdriesSchoonbron1540795,1945
Schelberg via EuselingsewegMunstergeleen700334,71021
Schelberg via WindraakMunstergeleen1400412,9920
ScheumermolenwegEtenaken1510775,11053
ScheyNoorbeek2050633,110381
Schieversberg / MoorveldsbergGeulle880546,21247
SchilbergSlenaken960666,91257
In de Schreub OostValkenburg500285,61019
In de Schreub WestHouthem 740395,31027
SchweibergMechelen23801084,51062
Schweiberg via LubergMechelen26401033,91160
SibbergrubbeValkenburg1810703,9732
SlakwegSpaubeek1130403,6818
Slingerberg / HussenbergGeulle1330644,8736
SmidsbergEpen2250673,0834
SnijdersbergGeulle960626,41358
StallestraatMheer660274,1814
StammenhofSpaubeek740425,71236
StoepertValkenburg2460632,6524
SweikhuizerbergGeleen1110544,91037
TrichterwegKlein Welsden1690492,9619
Toupsberg / ChèvremontKerkrade610365,91036
Vaalserberg / DrielandenpuntVaals19801135,7989
VijlenbergVaals470296,21740
Vijlerberg / PannisbergVijlen22801014,4958
VinkWijnandsrade890283,1712
ViswegMeerssen960535,51034
VrakelbergEtenaken600457,61243
Vroelen / ZavelbergNoorbeek1980703,5730
Vrouwendelweg WijlreWijlre930626,61554
WachelderbergVoerendaal2760883,21245
WalemSchin op Geul2070743,61044
Wijngaardsberg Meerssen1390372,7613
WindraakMunstergeleen740324,31021
WittemerbergWittem1060454,2745
WittemerwegEys880323,6932
Wolderberg / AramislaanMaastricht710273,8613
WolfsbergNoorbeek1120343,01224
ZandbergSchinnen360287,81328