WielrennenMaastricht.nl

Amstel Gold Race 365 Lus 2

113 km
1630 hm
Laatste controle: juli 2020
De permanente route van de Amstel Gold Race werd in 2010 geopend: AGR 365. Sindsdien is de Amstel Gold Race dus 365 dagen per jaar te rijden en niet alleen op de dag van de toerversie of de profwedstrijd. Het zijn eigenlijk drie fietsroutes: er zijn 3 lussen uitgepeild. Dit is de tweede lus, bewerkt voor vertrek vanaf het station in Maastricht. Ga naar: Lus 1 | Lus 3

Het is de langste, zwaarste en mooiste lus. Deze route is het middenstuk van de profwedstrijd. Als je hem zelf rijdt, merk je wat voor een slijtageslag deze klassieker voordat de finale begint al is. Vooral het middenstuk is zwaar: van de Schweiberg tot de klim naar Eperheide krijg je een serie lange en/of zware klimmen voor de wielen.

Amstel Gold Race 365 Lus 2 op Komoot

hellingen Amstel Gold Race 365 Lus 2

KlimPlaatsL (m)H (m)gem %max %
HeerderbergMaastricht1810603,35
HamelsbachEckelrade1120403,67
DuivenstraatSint Geertruid1380453,37
Grensheuvel / MheerelindjeNoorbeek600427,014
WolfsbergNoorbeek1120343,012
LoorbergSlenaken1620794,97
SchweibergMechelen23801084,510
Camerig Zuid / Vijlenerbos / ZevenwegenEpen45701834,09
Vaalserberg / DrielandenpuntVaals19801135,79
Wolfhagen (B)Gemmenich (B)790526,68
EschbergVaals28501033,612
EperheideEpen1430805,69
Gulperberg OostPartij600589,714
Kruisberg Zuidwest/BotterweckWahlwiller710598,313
Eyserweg / Mingerdsberg / Trintelerberg ZuidEys2160924,28
Hulsberg / PaardendoderSimpelveld1010797,810
VrakelbergEtenaken600457,612
SibbergrubbeValkenburg1810703,97
CaubergValkenburg850647,514

doorkomstplaatsen Amstel Gold Race 365 Lus 2

Maastricht - Cadier & Keer - Eckelrade - St. Geertruid - Herkenrade - Mheer - Noorbeek - Hoogcruts - Slenaken - Heijenrath - Partij - Mechelen - Schweiberg - Eperheide - Epen - Vijlen - Holset - Vaals - Plombières - Epen - Eperheide - Schweiberg - Mechelen - Partij - Gulpen - Wahlwiller - Eys - Trintelen - Bosschenhuizen - Simpelveld - Huls - Ubachsberg - Wijlre - Schoonbron - Schin op Geul - Oud-Valkenburg - Valkenburg - Sibbe - Valkenburg - Vilt - Berg - Maastricht